logo_2

AMC-TR Tar. San. ve Tic. A.Ş., dünyada Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Doğu Avrupa’dan Rusya’ya, Balkanlar’dan Çin’e kadar uzanan geniş bir coğrafyada, toplam 50 ülkede faaliyet gösteren AMC/AGRIMATCO grubunun Türkiye’deki temsilcisi olarak Haziran 2001 yılında kurulmuştur.

Grubun dünya genelinde yaklaşık 1.300 çalışanı mevcuttur. Çalışanlarımızın 800’ü Ziraat Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

AMC-TR, Türkiye’de İstanbul’da yürüttüğü Genel Müdürlük faaliyetlerini 2002 yılından itibaren Antalya’ya taşımıştır. Toplam 33 çalışanımız olup, bunların 18’i bölgelerde Ziraat Mühendisi olarak görev yapmaktadırlar.

Genel Müdürlüğümüz dışında yine tarım sektöründe önemli yer tutan 4 büyük şehrimizde Bölge Müdürlüklerimiz ve Antalya-Aksu Beldesi Boztepe mevkiinde, T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın 26.07.2007 tarih ve 2007/107 nolu belgesiyle Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu ruhsatı almaya hak kazanan Araştırma/Deneme İstasyonumuz bulunmaktadır. AMC-TR Deneme İstasyonumuz toplam 26.000 m² alan üzerine kurulmuştur. İstasyonumuzda 8.000 m² kapalı sera, 1.000 m² müştemilat ve 18.000 m² açık tarla alanımız mevcuttur.

Deneme istasyonumuzda yeni hibrid çeşitlerimizin yerel iklim şartlarına karşı uygunluğu test edilmekte, hastalık ve zararlılara karşı tepkileri gözlenmektedir. Yapılan testlerin sonuçları, ürünlerin fiziksel hal ve genel raporları üretici firmalara düzenli olarak bildirilmektedir.

AMC-TR tarım sektörünün ihtiyacı olan bütün zirai ürünleri; Bitki Koruma Ürünleri, Tohum, Gübre, bu ürünlerin kullanımlarına ilişkin uzman görüşlerini ve satış sonrası her türlü servisi kusursuz ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla ilk kurulduğu andan itibaren Türk Çiftçisine sunmaktadır.

AMC-TR olarak Misyonumuz “Ürün Değil, Çözüm Sunuyoruz”, Vizyonumuz ise “Alışkanlıklarınızı Değiştiriyoruz” dur. Daha fazla bilgi için www.amc-tr.com

AMC-TR, Türk Tarımında Güvenin Diğer Adıdır.

Web Sitesini Görüntüle