logo_5
CANSA TARIHÇE

Cansa Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi 1981 yilinda Istanbul’da kurulmustur. Kurulusunu takiben yurtdisinda faaliyet gösteren dünyanin önde gelen tarim ilaci ve kimya firmalarinin temsilciligini yapmaya baslamis ve uzun yillar temsilcilik faaliyetlerini basari ile sürdürmüstür.

1983 yilina gelindiginde yabanci firmalarin temsilciliginin yaninda kendi adina almis oldugu ilaç ruhsatlari ile ilk defa tarim ilaçlari ithalatina baslamis ve Türkiye’nin önemli tarim bölgelerinde Cansa ismi duyulmaya baslamistir.

1990’li yillarda Türk tariminin degisimine öncülük yapan Cansa, bölgesel organizasyonlarina agirlik vermis firmanin bünyesindeki ziraat mühendisi sayisini arttirmaya baslamistir. 1995 yilinda, Cansa’nin sektördeki konumu itibari ile kendi dolum tesislerini kurma ihtiyaci neticesinde Istanbul Kartal’da söz konusu tesis hayata geçirilmistir.

2004 yilina gelindiginde Istanbul Kartal’da bulunan dolum tesisleri Cansa’nin büyüyen ihtiyaçlarina cevap veremez hale gelmistir. Bu dogrultuda Istanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde toplam 6.500 m² kapali, 7.500 m² açik alana sahip üretim tesisleri ve idari bina insa edilerek 2005 yilindan bu yana Cansa, faaliyetlerine burada devam etmektedir.

Cansa yeni üretim tesislerinin insasindan sonra teknik olanaklarinin artmasi neticesinde yurtiçinde imal ilaç ruhsatlarini arttirmis ve sektörün önemli zirai ilaç üreticisi firmalari arasinda yerini almistir. 2011 yili itibari ile Cansa 130′ ruhsatli ilaci ile sürdürülebilir bir büyüme trendini devam ettirmektedir.

Avrupa Birligi’ne uyum çalismalarinin sektöre muhtemel etkilerini de göz önünde bulunduran Cansa, özellikle Japonya, Avrupa ve Amerika Birlesik Devletleri orijinli firmalarla isbirligini arttirarak soruna odakli çözümler sunan bir firma profili ile gelecek yillarda da sektördeki güçlü konumunu sürdürmeyi amaçlamaktadir.

Web Sitesini Görüntüle