logo_10

ŞİRKET MİSYONU

Sürdürülebilir bir büyüme ile tarım sektörüne en yüksek faydayı sağlamak. Ortaklarımıza, topluma ve üreticilere katma değer yaratmaktır.

ŞİRKET VİZYONU

Tarım sektörüne katma değer yaratan tüm alanlarda yer alarak, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilir dinamik bir şirket olmaktır.

50 Yılı Aşkın Tecrübeye sahip HEKTAŞ, 1956 yılında 283 doktor, kimyager ve eczacının birleştirilen tasarruflarıyla Tıbbi İlaç Üretimi ve Pazarlaması amacıyla kurulmuştur. HEKTAŞ’ın ana faaliyeti, modern bitki koruma ürünlerini tarımın hizmetine sunmaktır. ŞİRKET son altı yıldır çevre ve hayvan sağlığı alanında da faaliyet göstermektedir.

Bir OYAK İştirakidir. HEKTAŞ, bünyesinde otomotiv, çimento, demir-çelik, gıda, kimya, finans, hizmet ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren 50’yi aşkın şirketi ve 30 bini aşkın çalışanı olan Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından biri olan OYAK grubuna bağlıdır.

Halka Açık bir şirkettir. Hektaş Türkiye Bitki Koruma Pazarında faaliyet gösteren halka açık tek şirket olup hisseleri İMKB’de işlem görmektedir.

HEKTAŞ, 200’ün üzerinde çalışanı ile Tarım Sektörüne önemli istihdam sağlayan başlıca kuruluşlardan biridir.

Modern Üretim Tesisleri, Gelişmiş Laboratuarlar; Hektaş, Gebze ve Şanlı Urfa Organize Sanayi Bölgeleri’nde bulunan yıllık 60 bin ton kapasiteli modern üretim tesisleri ve laboratuarlara sahiptir. Bu laboratuar ve üretim tesislerinde yeni ürün, formülasyon iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra on mililitreden 200 litreye kadar 900’e yakın farklı ambalajlarda Fungisit, İnsektisit, Herbisit ve Veteriner ilaçlarından oluşan 400’den fazla ürün yapma esneklik ve yeteneği bulunmaktadır.

Geniş Ürün Portföyü, Yaygın Satış ve Dağıtım Organizasyonu; HEKTAŞ yedi Bölge Müdürlüğü ve konusunda uzman ziraat mühendisi kadrosu ile Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun her ihtiyacı eksiksiz karşılayan ürün porföyü sayesinde, 1500’ün üzerinde zirai ilaç bayisi ile tohumun ekilmeye hazır hale getirilişinden hasat ve depolamaya kadar geçen süreçte en mükemmel çözümleri sunar.

HEKTAŞ, üretim, ürün geliştirme ve know-how konularındaki tecrübe ve bilgi birikimini yurt dışına da taşımış olup, bölgede önemli oyunculardan biri olmayı hedeflemektedir. Dünya’nın önde gelen Bitki Koruma Şirketleri ile Stratejik İşbirliği: HEKTAŞ, kimya endüstrisi ve zirai mücadele ilaçları sektörlerinde adlarını dünyaya duyuran büyük ve önemli firmalarla da kurduğu stratejik işbirlikleri ile elli yıldan fazladır Türk tarım sektörünün etkin ve güçlü bir çözüm ortağıdır.

ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite ve Çevre Yönetim Sistemi Standartları’na sahiptir. HEKTAŞ, gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakmak amacı ile kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını, atıkların kaynağında azaltılmasını ve tüm faaliyetlerinde insan sağlığı ve çevrenin korunmasını hedeflemektedir.

Kurulduğu 1956 yılından bu yana, ismi yarım yüzyıldan fazladır Türk tarımı ile özdeşleşen HEKTAŞ, sektör lideri olarak bu başarısını tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üreticilerimizin sonsuz güvenine borçludur.

Web Sitesini Görüntüle