koruma

KORUMA KLOR ALKALİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

KORUMA KLOR ALKALİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 1949 yılında Türkiye’nin ilk tarım ilacı imal ve formülasyon tesisi olarak İstanbul’da kurulmuştur. 1963 yılında ise yine Türkiye’nin ilk klor alkali tesisini İzmit- Derince’de kurarak işletmeye almıştır.

Zaman içerisinde tesislerin tamamı İzmit Derince mevkiinde bir araya getirilmiş ve günün en son teknolojik imkanlarına göre modernize edilmiştir.

Günümüzde ise KORUMA KLOR ALKALİ SAN. VE TİC A.Ş. olarak, bir yandan İzmit-Derince, Hayat-Kırıkhan ve Denizli-Honaz tesislerinde klor-alkali ve buna bağlı birçok kimyasalın üretimi ve satışı ile Türk Sanayisine, diğer yandan ise İzmit-Derince’de kurulu Tarım İlaçları formülasyon tesisleri ile Türk Tarımına desteğini sürdürmektedir. Tarım İlacı (BKÜ) müşterilerine ve çiftçilerimize daha yakından hizmet için Türkiye’nin 7 ayrı coğrafi bölgesinde depo ve büroları ile faaliyettedir.

KORUMA Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde olup, özellikle son yıllarda gelişen su ve yağ bazlı SC ile granül formülasyon tesisleri ile yine ülkemizde üretici olarak lider konumundadır.

“Siz yetiştirin biz koruyalım” felsefemiz altında Türk Çiftçisine jenerik (eşdeğer) ilaçları ve daha fazlasını en ekonomik ve en kaliteli şekilde ulaştırmaya, sizlerin desteği ile devam edeceğiz.

Adres : Deniz Mah., Petrol Ofisi Cad., No 43, Derince, 41100, İzmit (Kocaeli)
Telefon : +90 262 239 22 70
Faks : +90 262 229 33 24

Web Sitesini Görüntüle