logo_14

Nufarm dünyanın önde gelen bitki koruma ve uzman tohum şirketlerinden biridir.

Yabancı otlar, zararlı böcekler ve hastalıklar nedeniyle oluşan zarara karşı çiftçilerin bitkilerini korumalarına yardımcı olmak için ürünler üretiyoruz. Avustralya, Yeni Zelanda, Asya, Avrupa ve Amerika’ya dayalı imalat ve pazarlama faaliyetleri ile, Nufarm tamamının kaliteli ürünler, yenilik ve birinci sınıf pazarlama ve teknik destek için şirketin itibarına çok önemli katkılarda bulunan 3,400’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Nufarm, 1950li yılların ortasında Melbourne, Avustralya’da kurulmuştur. Kurucusu Max Fremder, Victoria bölgesinde profesyonel sprey aplikatörleri için phenoxy herbisitleri satmaya başlamıştır ve hızlı bir şekilde mükemmel müşteri hizmeti ve iyi kalitede ürünler konusunda itibar kazanmıştır. Şirket, 1972 yılında Nufarm’ın en büyük imalat tesisinin bitişiğinde yerleşik olan şirket ana merkezi ile birlikte genel merkezini Laverton North’a taşımıştır.

1980li yılların ortalarından 2000li yılların erken dönemlerine kadar Nufarm, Fernz Corporation’a dayalı bir Yeni Zelanda yan kuruluşuydu. Nufarm bitki koruma işletmesi o süre boyunca 1990lı yılları boyunca kurulan pek çok denizaşırı mekanları ile birlikte büyümeye ve genişlemeye devam etti. 2000 yılında, Fernz şirketi Yeni Zelanda’dan Avustralya’ya taşıdı ve grubun adını Nufarm Limited olarak değiştirdi.

O zamandan bu yana, şirket çekirdek bitki koruma işletmesi için global bir platform geliştirme üzerine odaklanmış ve çeşitli endüstriyel ve uzman kimyasal işletmelerini geride bırakmıştır. Çeşitli yatırımlar ve sağlam organik büyüme işletmenin hızla genişlemesine neden olmuştur.

Nufarm şuanda Avustralya içerisinde bariz liderlik ve Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Yeni Zelanda ve Asya’daki önemli faaliyetleri ile dünyadaki en büyük Bitki koruma şirketi olarak 7. Sırada yer almaktadır. Nufarm’ın Misyonu, Vizyonu ve Değerleri yaptığımız her şeyi açıklamaktadır.Misyonumuz daha iyi bir yarın oluşturmaktır Vizyonumuz yenilikçi bitki koruması ve tohum teknolojisi çözümlerinde bir dünya lideri olmaktır.

Web Sitesini Görüntüle